Polacy coraz częściej ubezpieczają urządzenia mobilne

Dzięki dynamicznemu postępowi technologicznemu urządzenia mobilne stają się coraz bardziej zaawansowane i wielofunkcyjne. Niestety nowe smartfony są jednocześnie dużo mniej odporne na uszkodzenia niż starsze modele, a ich ceny wzrastają z roku na rok. W związku z tym, że telefony komórkowe towarzyszą nam niemal wszędzie, są też bardzo narażone na liczne wypadki i usterki. Do najczęstszych można zaliczyć pęknięcia ekranu i zalania. Co więcej, smartfony nierzadko padają łupem złodziei. Z obawy przed utratą lub zniszczeniem swoich telefonów, Polacy coraz chętniej je ubezpieczają. Szeroką ofertę ubezpieczeń na smartfony proponują zarówno sklepy, jak i operatorzy oraz firmy ubezpieczeniowe.

Zalety ubezpieczania smartfonów

Ubezpieczenie sprzętu mobilnego ma wiele zalet. Przede wszystkim uwalnia użytkownika od nieprzewidzianych wydatków na naprawy. Ponadto daje komfort i poczucie bezpieczeństwa, że nasz telefon jest chroniony przed najróżniejszymi wypadkami i kradzieżą. Większość firm oferuje swoim klientom ubezpieczenia, które działają bez względu na to, czy użytkownik przebywa w kraju czy za granicą. Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają swoim klientom telefony zastępcze na czas naprawy, a także rekompensaty pieniężne.

Wśród ofert firm i operatorów można znaleźć najróżniejsze propozycje ubezpieczeń, które obejmują ochronę na wypadek pęknięcia wyświetlacza, zwarcia, upadku, zalania, czy kradzieży urządzenia. Przed podpisaniem umowy należy dobrze zaznajomić z zakresem oferowanego przez firmę ubezpieczenia. Najtańsze oferty najpewniej nie zabezpieczą naszego smartfona przed wszystkimi ważnymi zdarzeniami. Warto również mieć świadomość tego, że ubezpieczyciele nie biorą odpowiedzialności za zgubienie telefonu.

Ubezpieczenie na telefon – dla kogo?

Zakup ubezpieczenia na telefon powinni rozważyć przede wszystkim Ci użytkownicy, którzy mają tendencje do częstego uszkadzania swojego sprzętu. Ponadto dodatkowa ochrona z pewnością przyda się posiadaczom drogich urządzeń, takich jak na przykład flagowe modele marki Apple, Samsunga czy Huawei .