Czy dodatkowe ubezpieczenie wyświetlacza LCD ma sens?

Bardzo wiele operatorów, jak i sklepów oferuje za pewną opłatą dodatkowe ubezpieczenie wyświetlacza LCD, dzięki któremu nawet po rozbiciu ekranu mamy prawo oddać telefon do naprawy, gdzie wyświetlacz zostanie wymieniony. Jednak roczny koszt takiego ubezpieczenia w przypadku drogich telefonów jest ogromny. Czy, więc tego typu ubezpieczenie wyświetlacza ma sens, w dobie najnowszych generacji szkieł ochronnych?

Zdania będą prawdopodobnie podzielone. Wszystko zależy od kosztów telefonu oraz grubości portfela klienta. Podczas zakupu modeli kosztujących w granicach trzech lub czterech tysięcy złotych ubezpieczenie wyświetlacza może mieć sens, gdyż jego brak i ewentualne rozbicie ekranu może słono kosztować. Bardzo często są to koszty, które opiewają na sumę tysiąca złotych, a czasem nawet więcej. Jednak najnowsze ochrony wyświetlacza, jak na przykład szkło Gorilla Glass 5, które stosowane jest w ostatnich modelach telefonów, cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na upadki. Sam wyświetlacz można dodatkowo zabezpieczyć szkłem hartowanym, którego koszt to około 50 złotych, a po jego rozbiciu po prostu wymienić szkło na nowe.

Sprawa wygląda bardzo podobnie w przypadku tańszych modeli telefonów, chociaż tutaj wydaje się, że dodatkowe ubezpieczenie mija się z celem. Przede wszystkim, dlatego że tego typu ubezpieczenie może kosztować tyle, co samo urządzenie. Ale znów pojawia się problem, ponieważ także za wymianę uszkodzonego wyświetlacza trzeba sporo zapłacić. Wydaje się, że znów najlepszym problemem byłoby szkło ochronne, szczególnie, że starsze lub tańsze modele telefonów nie posiadają tak odpornych na uszkodzenia szkieł. Bardzo często są to Gorilla Glass 2 lub 3, które nie mogą równać się do wytrzymałości piątej generacji.

Ciężko stwierdzić czy zakup dodatkowego ubezpieczenia na wyświetlacz jest dobrą opcją. Z jednej strony jest to wybór drogi, z drugiej jednak użytkownik otrzymuje całkiem nowy ekran. Pozostaje także kwestia szkła hartowanego, które nawet w przypadku ubezpieczenia wyświetlacza warto zakupić. Ważne jednak, aby o sam wyświetlacz dbać, ponieważ jest to najdelikatniejsza część urządzenia mobilnego.